+90 554 112 84 84 egitmen@istanbulkopekegitmeni.com

Köpeğiniz için Oyuncak Seçimi

#KöpeğiniziçinOyuncakSeçimi

Evde pek çok sorunu önlemek için köpeğinize bazı oyuncaklar vermeniz gerekir . Plastik , kauçuk gibi malzemelerden ağzına alıp çiğneyebileceği dayanıklı oyuncaklar seçin . Bu tür oyuncakların üzerine köpeğinizin hoşuna gidecek et suyu ya da benzeri bir tat katarak , oyuncağı çiğnemesini öğretin

Bazı ev eşyalarını da aynı şekilde dişlemesi , köpeğin bu eşyaları sahiplenmesi gibi huylar edinmesine neden olabilir . Bu tür eşyalar bağırsaklarını da bozabilir . Oyalanması için önüne terlik , eldiven , havlu gibi eşyaları asla koymayın . Eğer köpeğiniz evdeki içi doldurulmuş oyuncakları cazip buluyorsa ona yünden yapılmış ya da içi yünle doldurulmuş köpek oyuncakları vermeyin . Eğer kilim , halı gibi şeyleri cazip buluyorsa eve benzer malzemelerden yapılmış oyuncaklar getirmeyin .

Bazı deri veya benzeri malzemeden yapılmış oyuncakları kemirmek miğde bağırsak sorunlarına yol açmakla kalmaz , bağırsak düğümlenmesi de olabilir . Acil olarak hastaneye kaldırılması gerekebilir .Dahası , aşırı susuzluğa neden olabilir ; üstelik zaman zaman bu yediği şeylerden dolayı tuvalet ihtiyacınu tutamaz hale gelebilir .Bazı köpekler bu tür ”yenebilir” cinsten eşya ve oyuncakları korumak ve sahiplenmek isterler . En iyisi bunları ortadan kaldırmaktır ama veterinerinize danışıp köpeğiniz için zararsız bazı eşyaları oyalanması için verebilirsiniz . Böylelikle köpeği mutlu eden oyuncakları önüne koyduğunuzda siz de rahat edersiniz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

Hemen Arayın
%d blogcu bunu beğendi: