+90 554 112 84 84 egitmen@istanbulkopekegitmeni.com

Köpeğiniz ile Araba Gezintisi

#KöpeğinizileArabaGezintisi

Köpeğiniz ile seyehat hayatımızda herzaman kaçınılmaz eylemlerdendir . Bir çok köpek sahibi içinde büyük bir zevktir . Bilinçsiz seyehatler ve kontrolsüz seyehatlerde köpeğiniz ile olacak bu zevkli seyyehatleri tehlike ve zulm haline getirecektir . Herşey den önce unutulmamalıdır ki o bir canlı , duyguları , korkuları , duyuları olan bir canlı . Anlık atakları siz araç kullanırken sizin ve köpeğinizin trafikte hayati tehlikelere neden olucaktır . Bir çok köpek açık cam dan kafalarını çıkararak seyehat etmeyi sever . Bu gibi durumlarda rüzğar köpeğinizin gözlerinde yaşarmalar , kızarıklık veya bazı zamanlarda enfeksiyonlara neden olabilir . Özellikle sıcak aylarda köpeğiniz ile uzun yol seyehatlerinde en çok dikkat etmeniz gereken bir diger nokta asla camları kapalı iken köpeğinizi uzun saatler sıcak altında araç içinde veya bagaj da bırakmamanızdır , malesef bu durumlar köpeğinizin ölümüne neden olucaktır .

Köpeğinizi arabada seyehat esnasında kafesinde tutmak , tasma kayışı ile yada emniyet kemeriyle bağlamak sizin ve onun güvenliği için çok önemlidir . Eğer yaramazlık yapacak olursa , araba kullanırken bile tasma kayışını çekerek onu uyarmanız mümkün olur . Araba tutan köpekler ya da herhangi bir nedenle arabaya binmekte isteksiz davranan köpekler için katı ve net emirler kullanın . Köpeği biraz da iterek arabaya soktuktan hemen sonra dışarı çağırıp ödüllendirin veya çenesini okşayın , ” Tamam ” diyerek hareketi onaylayın . Günde bir kaç kez beşer tekrar ile bir hafta içinde onu arabaya alıştırabilirsiniz . Eğer arabaya binmek te zorlanan bir köpek besliyorsanız ” Yaşlı veya kalça problemi yaşayan bir köpek ” petshop lardan köpekler için araca binme rampaları kullanmanız köpeğinizdeki bu probleminizi çözmenizde büyük yardımcı olucaktır . Eğer köpeğiniz arabaya korkmadan binerse , mide bulantıları bile azalabilir .

Araba gezintisine çıkacağınız zaman , yemeği üç saat önceden verin . Kusmaları devam ediyorsa yolculuklarda veteriner hekiminizden temin edeceginiz ilaçlar yardımcı olucaktır .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

Hemen Arayın
%d blogcu bunu beğendi: