+90 554 112 84 84 egitmen@istanbulkopekegitmeni.com

Köpeğiniz ile Yürüyüş

#KöpeğinizileYürüyüş

Köpeğiniz ile birlikte yapabileceğiniz en önemli aktivite , yürüyüştür . Bu , köpeğiniz için egzersiz ve zihinsel teşvik sağlar ve Sürü Lideri olarak konumunuza katkıda bulunur . Sakin ve iddialı enerjisini korumanın yanı sıra , her zaman kısa bir tasma kullanmalısınız ve tasma , köpeğinizin boynunun üst kısmında olmalıdır . Bu sayede yasmayı kolaylıkla çekerek , köpeğinizi ve dikkatini yönlendirebilirsiniz .

Yürüyüş sırasında köpeğiniz her zaman sizin yanınızda ya da arkanız da olmalıdır . Eğer köpeğiniz önden gidiyorsa , ozaman Sürü Lideri siz değil , odur . Köpeğinizin doğru pozisyonda kalmasını sağlamak için onu eğitmenin bir kaç yolu vardır . Bunlardan biri köpeğiniz sizin önünüze geçerse , onun hareket etmesine izin vermemektir . Hareketi düzeltin ve durun ya da yön değiştirin ve köpeğiniz arkanızdan yürüyeneye kadar bunu yapın . Aynı zamanda pozisyonunu korumak için köpeğinizin önünde bir değnek ya da baston tutabilirsiniz .

Sabhları , yürüyüş için en uygun zamandır , çünkü köpeğiniz uyandığında tüm enerjisi üstünde olduğundan , yürüyüş için ona uygun zamanı ayırmanız çok önemlidir . Ancak köpeğinizin enerjisini doğru bir şekilde boşaltması için , 30 dakika ile bir saat arasında yeterli bir zaman ayırmanız önemlidir . Bu süre , köpeğinizin yaşına ve ihtiyaçlarına bağlı olarak değişebilir . Bu , yaşlı köpeklerde 15 dakika , genç ve enerjik köpeklerde ise 90 dakika veya daha fazla sürebilir . Şayet köpeğinizin tıbbi sorunları varsa , güvenli sınırları belirlemek için veterinerize danışmanızı tavsiye ederim .

Yürüyüşün etrafı koklamak ve tuvalet ihtiyacını gidermekten fazlası olduğunu da unutmayın . Kontrolü korumak için , en azından ilk 15 dakika boyunca ileriye doğru yürüyün ve ardından köpeğinizi ödüllendirmek için etrafı keşfetmesine ve tuvalete gitmesine izin verin . Bu ödül süresini yürüyüş süresinden daha kısa tutun , ancak bu düzeni yürüyüş boyunca sürdürün .

Eve döndüğünüzde , liderliğinize devam etmeyi unutmayın . Eve ilk siz girin , ardından köpeğinizi , sizi takip etmesi için davet edin . Siz tasmasını çıkarıp kaldırırken , beklemesini sağlayın . Bu , beslenme için uygun zamandır , çünkü köpeğiniz yiyeceği için çalışmıştır .

Köpeğinizi yürüyüşe çıkarmak için ona zaman ayırmanız , onun egzersiz yapmasını sağlamak ve dengesini korumasına olumlu bir şekilde kurmak için de uygun bir yoldur . Günde en az iki kez yürüyüşe çıkmalı ve her yürüyüşte köpeğinizin enerjisini boşaltarak , sakin ve itaatkar bir duruma girmesine yetecek kadar süre tanıdığınızdan emin olmalısınız .

Yürüyerek , dengeli bir köpeğe kavuşmak için kullandığımız tüm yöntemlerimizi uygulayabilirsiniz . Bu , ilgi gösterme fırsatı ile birlikte egzersiz ve disiplin sağlar . Kural , Sınır ve Limitlerinizi koymanıza yardımcı olur . Ayrıca sizin ve köpeğinizin doğayla temasa geçmenizi sağlar . Son olarak , şu anda yaşamanızı ve kendi enerjinizi ayarlayı öğrenmeniz için bu harika bir fırsattır . Hepsini bir araya getirmeye başladığınızda , yürüyüşün köpeğinizle olan ilişkinizdeki en ödüllendirici ve verimli zaman olduğunu göreceksiniz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

Hemen Arayın