+90 554 112 84 84 egitmen@istanbulkopekegitmeni.com

Köpeğiniz Koltuklara Çıkıyormu ?

#KöpeğinizKoltuklaraÇıkıyormu

Köpekler koltukların üzerine çıkmaya bayılırlar. Herşeyden önce , koltuklarda sahibinin kokusu vardır ve etrafı yüksekten izlemek daha eğlencelidir. Köpeğinize bir kez koltuğa çıkması için izin verirseniz , orayı sahiplenir ve bir daha izninizi beklemez . Onu uyardığınız halde , gizli gizli koltuğa çıkmanın yollarını arar. Bu durumda en iyi çözüm , ona kendisine ait rahat bir sünger yatak almaktır. Bir diğer yöntem de , koltuğunuzun ona cazip gelmemesi için onu sert , batan bir kumaşla örtmek ya da üzerine elbise askıları gibi rahatsız edici şeyler koymaktır.

Köpeğinizi koltuğun üstünde yakaladığınız zaman , tasmasını çekerek ya da bozuk para dolu teneke kutuyu sallayarak onu uyarmak etkili olabilir. ” Hayır ” , ” Yatağına ” gibi komutlar da kullanabilirsiniz.

Öncelikle şu bilinmelidir ki Yavru iken ilk eve gelindiği akşamı itibariyle köpeğinize izin verdiğiniz her türlü davranışı sonrasında unutturmak zordur. Bu nedenle köpeğinizin girmesi veya çıkmasını istemediğiniz Koltuk , Yatak odası , Mutfak gibi yerlere ilk geldiği gün itibariyle girmemesi gerektiğini onu korkutmayacak biçimde gösterilmeli ve öğrendiklerini ise ödüller ile ve sevgi ile pekiştirilmelidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

Hemen Arayın
%d blogcu bunu beğendi: