+90 554 112 84 84 egitmen@istanbulkopekegitmeni.com

Köpeğiniz Konukların Üzerine Atlıyormu ?

#KöpeğinizKonuklarınÜzerineAtlıyormu

Eve gelen konuklar ve özellikle çocuklar köpeğe fazla ilgi gösterip onu şımartır ve köpeğin üzerlerine atlaması için kışkırtırlar. Köpeğinize sevgi ve ilgi gösterilmesi elbette ki çok gereklidir ama bunu ancak ev halkı yapmalıdır. Konukları bu konuda uyarabilirsiniz. Zaten kendiniz bile kapıdan girer girmez köpeğin heyecanına karşılık vermezken , bunu başkalarının yapması hiç doğru olmaz . İki hafta kadar eve girip çıkarken , köpeğinize karşı tepkisiz davranın . Eğer bu sürede ona bunu öğretemezseniz , şu yöntemleri deneyebilirsiniz ;

a ) ‘ Bekle ” komutuyla onu sakinleştirin. Bu , aynı zamanda onun kapı açılır açılmaz dışarıya koşmasına da engel olucaktır . Dışarısı ona ne kadar cazip gelirse gelsin , sizin komutunuzu dinlemeyi öğrenmesi gerekir.

b ) Köpeğin hareketli bir noktaya doğru atlaması zordur . Dolayısıyla , sağa sola kaçarak sizi ıskalamasını sağlayın , Bir konuğunuz geldiğinde de onun üzerine atlamaya çalışabilir , ama köpeğinizin tasma kayışına ayağınız ile basarak atlamasına engel olucak şekilde de onu eğitebilirsiniz.

c ) Köpeğin bu hareketine engel olmak için , ” Hayır ” , ” Yat ” , ” Kal ” ve ” Dur ” komutlarını da kullanabilirsiniz . Ancak , heyecanlanmış bir köpeğe ” Yat ” , ” Kal ” ve ” Dur ” komutlarını dinletmek zor olabilir . Önce ” Bekle ” komutunu verin sonra ” Hayır ” komutuyla havlamasını durdurup daha sonra da ” Yat ” ve ” Kal ” gii komutları verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

Hemen Arayın
%d blogcu bunu beğendi: