+90 554 112 84 84 egitmen@istanbulkopekegitmeni.com

Köpeğiniz Neden Yerinde Eğitilmeli

#KöpeğinizNedenYerindeEğitilmeli

Çalışma sistemimiz olan Pozitif köpek eğitiminde köpek ve sahibinin bulunduğu ortama gidilerek özel eğitim vermekteyiz. Çünkü köpek,olayları içinde bulunduğu ortamla birlikte algılamaktadır. Sadece eğitim için bulunduğu yerde komutlara cevap verirken, farklı ortamlarda aynı şekilde yanıt vermeyebilir.

Bu nedenle eğitmenlerimiz,köpeğinizi hem kendi ortamında hem de sokak,park vs. gibi daha karmaşık ortamlarda eğitmekte ; her koşulda davranışını düzeltmektedir.

Köpek çiftliklerinde ilk eğitim seansları köpeğin dış dünyası ile izole edildiği kapalı özel alanlarda yapılır. Bizim eğitim sistemimizde köpek ilk önce kendini rahat hissedeceği yerde bulunmalıdır ki öğrenmeye açık olsun ve eğitime cevap versin. Köpeğinizin aldığı eğitim hayatı boyunca devam edebilmesi yani yıllarca komutlara cevap verebilmesi içinde sahibinin eğitimde birebir yer alması gereklidir. Böylece bir süre sonra eğitmen olmadığı zamanda ne yapacağını veya nasıl davranacağını bilerek köpeğini yönlendirebilir.

Diğer taraftan köpeğin yaşadığı ortamın olumlu yada olumsuz etkileri ve oluşabilecek tehlikelerde eğitmen tarafından fark edilip köpek sahibi bilgilendirilerek düzeltmelere gidilir. Özel eğitim köpeğin bulunduğu ortamda başlar daha sonra genelleme yapılarak derslerin bir kısmı sokakta yada parkta devam eder. Böylece hem köpek hem de sahibi her ortamda nasıl davranması gerektiği ile alakalı daha ayrıntılı olarak bilgi sahibi olmuş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

Hemen Arayın