+90 554 112 84 84 egitmen@istanbulkopekegitmeni.com

Köpeğinizde Kayış Çekiştirme

#KöpeğinizdeKayışÇekiştirme

Kayışın çekiştirilmesi köpek sahiplerinin yaşadığı en yaygın sorunlardan biridir.Köpeğinizin tekrar tekrar kayışı çekişine güç mücadelesiyle karşılık vermeyin.Köpeğiniz inatla çekiyorsa,temel itaat komutları konusunda onu tekrar eğitin ve aşağıdaki düzeltici teknikleri kullanın:

1 ) Tekrar peşinizden yürüme eğitimi verin,ama bu kez kayışı sol elinizde tutun ve sol elinizi tasmaya yakın bir yere kaydırın ki,daha fazla denetimizde olsun.

2 ) Köpek kayışı çektiğinde sol elinizi kayıştan aşağı kaydırın ve sıkıca geri çekin.Köpek doğru peşinizden gelme pozisyonuna girdiğinde,köpeğin oturması komutunu verin ve tekrar yürümeye başlayıp”izle”komutunu verin.

3 ) Köpeğiniz tekrar çekerse,siz de önceki gibi tekrar kayışı çekin ve ”Otur” komutu verin,onu ödül yiyeceğiyle ödüllendirin.Egzersizi köpeğiniz kayışı her çekiştirdiğinde ”Otur” komutu vererek tekrarlayın.Bunu daha dikkat dagıtıcı çevrelerde ve durumlarda tekrarlayın.

SIKINTIYI ÖNLEMEK:

1 ) Siz onu yalnız bırakmadan önce köpeğinizin fiziksel,zihinsel ve sosyal akrivitede bulunmasını sağlayın.

2 ) Dışarı çıkmadan hemen önce köpeğinizi doyurun.

3 ) Kokunuzu bırakmak için en sevdiği oyuncağı ovuşturun ve ona verin.

4 ) Sessizce ayrılın.Gerekirse perdeleri çekin ve dışarıdaki dikkat çekici sesleri maskelemek için radyo ya da televizyonu açık bırakın.

5 ) Köpeğinizi asla tüm gün yalnız bırakmayın.

6 ) Köpeğinizi evde yalnız bırakmanız gerekiyorsa,bir arkadaşınızın onu ziyaret etmesini,onunla oynamasını ve ona egzersiz yaptırmasını sağlayın.Başka bir seçenek de bir köpek dolaştırıcısı kullanmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

Hemen Arayın