+90 554 112 84 84 egitmen@istanbulkopekegitmeni.com

Köpeğinize Banyo Yaptırmak

#KöpeğinizeBanyoYaptırmak

Köpeklere banyo aliskanligi küçük yaslardan itibaren kazandirilmali ve banyonun zevkli bir olay oldugu köpege hissettirilmelidir. Banyo yaptirmadan önce köpegin kulaklarinin gliserinli pamukla veya vazalinli pamuk ile kapatilmasi iyi olur.

Bu hem kulaklarini sudan korur hem de banyodan sonra kulaklarin temizlenmesi için yararli olur. Yikama islemine vücudun arka kismindan baslanilir ve ön tarafina dogru devam edilir bas kismi ise en son yikanir. Sampuan sürmeden önce vücut islatilir sirt çizgisi boyunca ince bir hat halinde sampuan dökülür sonra köpürtülerek banyoya baslanilir.

Elinizle göz,kulaklari ve agizini su ve sampuan girmeyecek sekilde kapatiniz. Daha sonra iyice durulanarak kurutulur .Iyice durulanmasi önemlidir. Banyo bitikten sonra vücudundaki fazla suyu avcunuzla vücudunu dolasarak siyirin ve kuru bir havlu ile kurulayin Eger köpeginiz karsi çikmiyorsa kurutma makinesi kullanabilirsiniz. Makineyi vücuduna fazla yakin tutmayin. Kuruturken firçalamayi da unutmayiniz. Normalde köpekler 1-2 ayda bir yikanmasi gerekir ancak kötü kokularindan sikayet edilen köpekler 15 günde bir yikanabilir. Sik yikanan köpeklerde deri kuruyacagindan nemlendiricilerin kullanilmasi gerekir. Köpegin sik yikanmasi ve yanlis sampuan kullanilmasi derinin nemlilik oranini azaltip normal yapisinin bozulmasina neden olarak, çesitli deri hastaliklarinin olusmasi için zemin hazirlar. Yürüyüs dönüsü köpeklerin ayaklari sadece temiz islak bir bezle silinmesi uygun olur. Yavru köpeklerin sik yikanmalari hastalanmalarina neden olabilecegi için yavru köpeginizi sadece ihtiyaci varsa yikayiniz. Fazla ve sik yikama tüylerinde ve derisinde kurumaya yol açabilir. Köpeklerinizi deri ve tüylerinin temizligi için kuru sampuan denilen yikama ürünlerini de kullanabilirsiniz. Bu ürünler tüylere sürterek uygulanir ve sonra firça ile çikarilirlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

Hemen Arayın