+90 554 112 84 84 egitmen@istanbulkopekegitmeni.com

Köpeğinizin Durduk Yere Havlamasının Önlenmesi

#KöpeğinizinDurdukYereHavlamasınınÖnlenmesi

Komşularınızı rahatsız etmemesi için köpeğinizin havlamasını engellemek gerekir . Köpeğin havlaması , rahatsız olan için yasal haklar doğurur ve evinizi boşaltmak zorunda bile kalabilirsiniz .Köpeğinize bu eğitimi verirken , tamamen havlamaktan vazgeçecek diye korkmayın . Ona nerede ve nezaman havlayacağını öğretebilirsiniz , köpeğinizin havlamasının da bir anlamı olacaktır . Bu eğitimin sizin için de yararı büyüktür .

Köpekler genellikle evde yalnızken havlarlar ; ama sizin yanınızda havladığında ” SUS ” komutuyla onu uyarın . Eğer bunu çabuk öğrenirse , evde olmadığınız zamanlarda da havlaması azalacaktır . Köpeğiniz bu eğitimi almıyorsa , ısrarcı olmayın ; bu durum da onun daha çok havlamasına sebep olabilirsiniz . Havladığı zaman ona bir oyuncak köpeğinizi oyalamaya çalışmayın . ” SUS ” komutunu ödünsüz bir şekilde ama sabırla öğretmeye çalışın . Evde olmadığınız zamanlar havlamaya devam ediyorsa , bunun nedenlerini araştırın . Evde radyoyu açık bırakabilirsiniz , ya da komşularınızdan köpeğinizin ne zaman havladığını size bildirmesini rica edebilirsiniz . Eğerköpeğiniz dışarından gelen etkenlerle havlamıyorsa , sizden ayrılma endişesini duyduğu için böyle davranıyordur . Şu yöntemleri deneyerek bir çözüm bulabilirsiniz :

a ) Evde olduğunuz zamanlar , dışarıdan gelen seslere havlamaması için onu eğitin . Havlayınca aniden yerinizden kalkıp hiçbir komut vermeden onun hoşuna gitmeyecek bir ceza verin .

b ) Evde olmadığınız zamanlarda köpeğinizi dışarıdan gelen seslerin az duyulduğu bir odada üstü örtülü bir kafes içinde bırakın evin içinde vantilatör ya da klima gibi ona huzur verecek bir sesin olması da köpeğin rahat etmesini sağlar . Siz evde iken de kafesine kapatıp havlamadan oturmasını öğretin .

c ) Şu  önlemleri ise ancak çok mecbur kaldığınız da uygulayabilirsiniz :

# Havlama önleyici tasmalar tasmalar kullanabilirsiniz

# Veteriner hekiminizle görüşüp faydalarını ve risklerini iyice değerlendirdikten sonra köpeğinize  hekiminizin verecegi sakinleştiricilerden verebilirsiniz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*

*

Hemen Arayın
%d blogcu bunu beğendi: