+90 554 112 84 84 egitmen@istanbulkopekegitmeni.com

Köpeğinizin Kapıdaki Zıplamalarını Durdurmak

#KöpeğinizinKapıdakiZıplamalarınıDurdurmak

Sıçrama köpeklerin çoğu için büyüdüklerinde bile vazgeçemedikleri bir problemdir. Çoğunlukla köpekler karşılaştıkları bir insanın üzerine içlerindeki neşe ve canlılık duygusuyla atılır ve onu oyun oynamaya davet ederler . Köpeğe alternatif bir karşılama davranışı öğretmek insanların üzerine sıçrama problemine mükemmel bir çözüm getirebilir.

a) İnsanlara köpeğinizi sevip okşamaları için izin vermeden önce ona Otur / Bekle ya da Yat / Bekle komutu verin .

b) Köpeğinize Ölü gibi Yat ya da Karın Yukarı komutu verdikten sonra ödül olarak misafirinizin onun karnını kaşımasına izin verin .

c) Çok hareketli köpeklere , alternatif bir karşılama yöntemi olarak Yuvarlan ve Dön komutlarını öğretmek onları oldukça meşgul edeceği için mükemmel bir çözüm olabilir .

d) Köpeğinizden gidip bir oyuncağını getirmesini istemeniz , onun ağzını meşgul edecek , hem de patilerini misafirin üzerinden uzak tutacaktır .

e) Kapınız açıkken köpeğinize Yatağına Git / Bekle komutları vermeniz onu dışarının tehlikelerine doğru kaçmaktan alıkoyacak ve belki de yaşamını kurtaracaktır .

Sıçramanın doğrudan ve hızlı br çözümü olmamasına karşın , onun olmasını engellemek köpeğin misafirleri karşılama allışkanlıklarını değiştirmeye başlangıç için önemli bir adımdır . Köpeklerin daima gündemde olan davranışları sergilediğini anımsayın . Eğer bir davranış artık seçenekler arasında yer almıyorsa , olası davranışlar listesinden çıkartılır ve yerine işleyen yeni bir seçenek konur . Köpeğiniz için işleyen bir davranışın sizin içinde aynı ölçüde işe yaradığından emin olun .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

Hemen Arayın