+90 554 112 84 84 egitmen@istanbulkopekegitmeni.com

Köpek Sporları ve Aktiviteleri

#KöpekSporlarıveAktiviteleri

Köpek Sporları ve Aktiviteleri köpeğiniz ve sizin için ortak zaman geçirmek ve eğlenmek için mükemmel etkinliklerdir.Bir köpek almamızın ilk nedenleri onun arkadaşlığından zevk almak ve bunu başka insanlarla da paylaşmaktır . Köpeğinizin karakteri ve enerji seviyesine bağlı olarak , onunla çok çeşitli spor ve diğer aktiviteleri birlikte yapabilirsiniz . Bir köpek spor kursuna kaydolmak hem köpeğiniz hem de sizin için spor yapma konusunda mükemmel bir başlanğıç olabilir . Spor kursu köpeklerin çeşitli engelleri tırmanarak , etrafından dolaşarak , içinden geçerek ya da sıçrayarak aşmasının sağlandığı bir eğitim programıdır . Bu süreli kurs sizin köpeğinizi içi çeşitli engellerle dolu bir alanda bitiş noktasına başarıyla ulaştırmanızla sona erer .

Köpeklere daha fazla önem verilmeye başlanan bu günlerde , günlük köpek bakımı , oyun grupları , köpek parkları gibi hizmetler sayesinde sıkıntılı hayvanımıza egzersiz olanakları ortaya çıkmıştır . Çeşitli egzersiz açamadıysanız , haftada bir kaç gün köpek bakım evlerine başvurabilirsiniz .

Köpeğiniz kadar forma girmenizi sağlayacak pek çok köpek sporu bulunduğunu göreceksiniz . Uçan toptan , arama ve kurtarma amacıyla iz sürmeye dek çok sayıda spor seçeneğiniz bulunmaktadır . Daha sessiz sakin bir yapıdaysanız ”köpek ziyaret terapisi”programını seçebilirsiniz . Burada haftalık ya da aylık düzenli hastane ya da bakımevi ziyaretleri gerçekleştirebilirsiniz .

Daha fazla zamanınız ve mali kaynaklarınız varsa yerel veya ülke çapında meydana gelebilecek kaza ve felaketlerde , kayıp kişileri arama kurtarma çalışmalarına köpeğinizle katılabilirsiniz . İlgi alanınız ne olursa olsun , siz ve köpeğinizin birlikte yapmaktan hoşlanacağınız çok sayıda köpek sporu vardır .

KÖPEKLERİN OYNADIĞI OYUNLAR :

Köpek oyunları bir yandan onun öğrenmeye olan ilgisini artırırken öte yandan da aranızdaki sevgi bağının güçlenmesine de katkı sağlar . Oyun ne olursa olsun , gerçek amaç her ikinizin de eğlenmesidir . Oyun kuralları basit ve kolay uygulanabilir olmalı ve sık sık oynanmalıdır . Ailenizde kaç kişi varsa bu oyunlara katılabilir ; birlikte birşeyler yapmanın bu yeni yolunun ne kadar eğlenceli olduğunu göreceksiniz . Aşağıdaki oyun ve aktivitelerden istediklerinizi seçebilirsiniz :

Alıp Getirme Oyunu : Yorulmak bilmeyen bir av köpeğini yormak için mükemmel bir oyun . Tenis raketiyle topu olabildiğince uzağa atın gerisini koşucunuz halletsin .

Yüzmeye Gitme : Çok aktif köpekleri çalıştırmak için diğer güzel bir yöntem . Bunun içine daha yorucu olması için yakalayıp getirmeyi de katabilirsiniz .

Saklambaç : Yağmurlu , soğuk günlerde ev içinde oynanabilecek , bzı köpekleri yorgunluktan uykusu gelene dek oyalayabilecek , bazı köpekleri oyunu köpeğinizin hafızasını canlandırmak ve size geri dönmesinin daima en iyi seçenek olduğunu anlatmak için de kullanabilirsiniz .

Köpeğinizin Oyuncaklarını Saklama : Oyuncakların yerlerini bulmak için burnunu kullanacak ve onları size getirecektir .

Yeni Beceri Öğrenme : Mükemmel olana dek çalışmalı ve sonra ailenize , yakınlarınıza sunmalısınız .

Pavlov Çalışması : Köpeğinize içinden yiyecek çıkan bir oyuncak verin ve içindeki ödüllü elde etmek için neler yapması gerektiğini gösterin .

Ne yaparsanız yapın , eğlendiğinize emin olun . Hem eğlenceli , hemde hareketli ve ilginç olsun . Ne zaman oyun vaktinin geldiğine dair küçük ipucu verirseniz köpeğinizin canlandığına şahit olacaksınız .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

Hemen Arayın