+90 554 112 84 84 egitmen@istanbulkopekegitmeni.com

Köpekler için Oyuncak ve Malzeme Seçimi

#OyuncakveMalzemeSeçimi

Evinize bir köpek almak hayatinizi degistirir! Eger bir köpegin arkadasliginin beraberinde getirecegi sorumluluklara ve onun ihtiyaçlarini karsilamaya hazir degilseniz köpek bakmak size göre degil demektir.

Hem bugünkü yasam tarzinizi, hem de gelecekte nasil yasamak istediginizi gözönünde bulundurup evinizi bir köpekle paylasmaya hazir oldugunuza karar verdiginizde nasil bir köpek istediginizi düsünmeye baslayabilirsiniz. Bir köpegin ihtiyaç duyacagi yürüyüs egzersizi, mama, taranma ve ilgi düzeyi, köpegin sekline ve tabiatina (irkina) baglidir. Boyut hersey degildir. Bazi küçük köpekler daha iri akrabalarina oranla çok daha fazla egzersiz talep edebilirler.
Evinize bir köpek getirmeden önce uygun ekipman ve aksesuarlari satin almalisiniz. Ona bir yatak ve çesitli oyuncaklar almalisiniz. Mama kaplari yerde kaymayan cinsten olmalidir, firça ve taraklar köpeginizin tüy yapisina uygun olmalidir. Hazirda bulundurmaniz gereken diger aksesuarlar arasinda bir boyun tasmasi, bir gezdirme kayisi, isimlik ve gerekiyorsa agizlik (bekçilik içgüdüleri çok kuvvetli irklar için) bulunmaktadir.
Yatak:
Köpeginizin boyutlarina uygun yuvarlak puf yataklar yumusak ve hafif olduklari, vücut sicakliklarini koruduklari ve kolay yikandiklari için idealdir.
SepetÇignenmeyen plastik sepetler kolay temizlendikleri ve diger sepetlere oranla daha dayanikli olduklari için idealdir. Sepetin altina kapali kismina denk gelecek yükseklikte ve zeminini tam kaplayan, yikanabilir bir silte koyunuz.
Tüy BakimiKisa ve ince bir tarak ile deriye yakin ince ve yumusak tüyler taranir, metal bir tarakla ise kalin ve uzun tüylü köpeklerin dügümleri açilir, tüylerin arasina kaçan pislikler çikartilir. Köpeginizin irkina uygun bir firça kullandiginizdan emin olunuz.
Mama ve Su KabiHer köpegin kendi özel mama kabi olmali ve daima temiz tutulmalidir. Agir seramik bir kap veya kenarlari kaymasin diye lastik ile kaplanmis paslanmaz çelik kaplardan kullaniniz. Mama kabinin yaninda her zaman bir su kabi olmali ve günlük olarak tazelenmelidir.
Çigneme Kemikleri:
Bütün köpekler çignemekten hoslanirlar. Çigneme kemikleri hem çeneyi kuvvetlendirir, hem de dislerin temizlenmesinde yardimci olur.
Çigneme OyuncagiLastik çignenebilir oyuncaklar yerde sektiklerinde köpeginizin kovalama içgüdüsünü uyaracaktir.
Ses Çikartan Oyuncaklar
Çignendiginde ses çikartan oyuncaklar köpeginizin avlanma içgüdüsünü uyaracaktir. Yutulabilen oyuncaklara dikkat!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

Hemen Arayın