+90 554 112 84 84 egitmen@istanbulkopekegitmeni.com

Yavru Köpek Eğitimi

#YavruKöpekEğitimi

Yeni bir köpek aldığımızda ilk karşılaşılan problem eve katılan yeni bireyin ihtiyaçlarını ve onun beden diline aşina olmadığımızdan doğan sorunlardır. Kemirmek, ağlamak, misafir ve ev ahalini uygunsuz zamanlarda ısrarcılığı ile rahatsız etmek, eşyalara zarar vermek vb. birçok şey sayabiliriz.
Yavru köpek eğitiminde eğitmen yeni aile bireyinizi tanımanızı ve karşılıklı birbirinizi algılamanızı sağlayıcı bir unsurdur. Rahatsız edici davranışların büyük çoğunluğu sahibi ile yavrunun karşılıklı birbirlerinin beden dillerini anlamamalarından doğan ve sahiplerinden kaynaklanan sorunlardır. Eğitmen dışardan tarafsız bir gözlemci olarak eviniz ya da yavruyu beslediğiniz konumdaki eksikleri tespit ederek hataları düzeltici bir misyonda dır.

Uzun bir zamandır ülkemizde yavru köpek eğitimi ile ilgili çok yanlış bir yanılgı vardı ki bu son dönemlerde yavaş da olsa aşılmaktadır. Yavru köpek eğitilmez, eğitim için en az 6 aylık olması gerekir yanlış bilgisi köpeğinizin eğitiminde önemli bir gecikmeye neden olmaktadır. Özellikle ileride uzmanlık eğitimi alacak olan bir köpeğin yavru eğitimi çok önemli bir basamağıdır.
Köpeğinizin eğitimi 6 aylık tan sonra değil eve geldiği gün itibariyle başlar. Nasıl ki hastalanmadan doktora gitmemiz gerektiği gibi köpeğimiz ile sorunlar yaşamaya başlamadan bir köpek eğitim uzmanı ile köpeğinizin eve geliş aşamasından itibaren çalışmaya başlamanız gerekmektedir.
Yavru eğitiminde yavru köpeğinizin ve sizin öğreneceğiniz konular şunlardır:

  1. a)Yavru köpeğinizin günlük bakım, beslenme, egzersiz ve ihtiyaçlarının karşılanması
  2. b)Tuvalet eğitimi, Sosyalizasyon, adaptasyon çalışmaları ve öğretimi
  3. c)Köpeğinizi tanıma ve anlamanız, Köpeğinizin sizi ve dilinizi anlaması
  4. d)Genel Bakım, Temizlik konularında bilgilendirilme
  5. e) Yavru köpeğiniz ile iletişim kurma ve onun hayatınızda ALFA ‘’ Sürü Lideri ‘’ olma niteliklerini öğrenmeniz
  6. f)Sahiplerinin yanlış uygulama ve davranışlarından doğan havla, ısırma , agresyon sorunlarının önüne geçilmesi

One Response to Yavru Köpek Eğitimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

Hemen Arayın