+90 554 112 84 84 egitmen@istanbulkopekegitmeni.com

Yavru Köpek İçin Nelere İhtiyaç Olucak

#YavruKöpekİçinNelereİhtiyaçOlucak

NELERE İHTİYACINIZ OLACAK :

Minik yavrunuz evinize geldiğinde onun için elinizin altında bulunması gereken bir kaç malzemeye ihtiyacınız olucak.

1) KULUBE : Yavru köpeğiniz için almanız gereken en önemli şeylerden biri , kendi evi olarak benimseyeceği bir kulubedir.Yavru köpeğinizi kulubede uyumaya ve kalkmaya alıştırarak kendini rahat ve güvende hissetmesini sağlayabilirsiniz.Kulübe eğitim için de önemli bir araçtır ve köpeğiniz için kendine ait hissedeceği küçük bir sığınma sağlar.

Kulübe seçerken nelere dikkat etmelisiniz ?

 1. a) Telden veya plastikten yapılmış kulübeleri tercih edebilirsiniz ama asıl önemli olan kulübe içindeki köpeğinizin ayakta durmasına ve dönebilmesine yetecek kadar yer olduğundan emin olmanızdır.
 2. b) Kulübe köpeğin bir ucunda tuvaletini yapabileceği , diğer ucunda ise uyuyabileceği kadar büyük de olmalıdır.
 3. c) Köpeğiniz büyük bir ırk ise , ozaman ya ebadı köpeğin büyüklüğüne göre ayarlanabilir bir kulübe ya da hayatı boyunca kullanabileceği 2 veya 3 farklı ebatta kulübe alabilirsiniz.
 4. e) Kapı , güvenli bir şekilde kitlenmelidir.
 5. f) Köpeği sıcak tutmaya yardımcı olması için , kulübenin içine battaniye veya köpek yatağı koyabilirsiniz.Köpeğin evde eğitilmiş ya da çiğneme eğilimi olması halinde tedbirli davranmanız gerekir ( Kullanılan malzeme güvenli ve temizlemesi kolay olmalıdır )
 6. g) Yavru köpeğinizi eve getirdiğinizde ayak altında olmayan bir yere koyun.Ancak köpeği dışlamayın.Kulübeyi , yavru köpeğinizin bir yandan evde olup biteni izleyebileceği bir yandan da kendini , kendine özel olan yerinde , güvende hissedebileceği bir tarafa koyun.

TASMA ve KAYIŞ :

Köpeğinizi vakit kaybetmeden , tasma takma fikrine alıştırmanız gerekmektedir.Ayrıca kayış ile dolaşması onun güvenliği için en iyi olandır

 1. a) Yavru köpeğinizin ilk tasma ve kayışı , hafif naylon veya deriden yapılmış olmalıdır.
 2. b) Tasmanın büyüklüğünü belirlemek için boynunu ölçtükten sonra saptadığınız uzunluğa 5cm eklemelisiniz.
 3. c) Yavru köpeğinizin tasmasına sığmadığından emin olmak için tasmayı sık sık konrol edin.
 4. d) Yavru köpeğiniz yaşlandıkça örgülü pamuk ya da tokalı güvenli deri bir kayışa ihtiyacınız olucaktır.
 5. e) Eğitim ve gezi konusunda kullanılmak için ideal olan 2 metre uzunlugundaki kayışlardır.

KÜNYE ya da ÇİP :

Köpeğinizin evin dışında dolaşması ve güvenli bir şekilde dönmesi için , bir künye ya da mikroçip gereklidir. Köpeğinizi , tasmasında sürekli künye bulundurarak güvenlik altına alabilirsiniz.Künyenin yavru köpeğinizin adınızı , adres ve telefonunuzu içerdiğinden emin olun.Veteriner hekiminize ya da bir evcil bakım uzmanına danışarak köpeğinizin tanınması için derisinin altına mikroçip yerleştirme yöntemini de kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

Hemen Arayın
%d blogcu bunu beğendi: