+90 554 112 84 84 egitmen@istanbulkopekegitmeni.com

Yerinde Köpek Egitimi Ne demektir?

#YerindeKöpekEgitimiNedemektir?

Yıllardır ülkemizde bazı çevreler tarafından kasıtlı ya da kasıtsız hayvanseverleri yanlış yönlendiren Köpek evde eğitilemez tezi ile mücadele etmekteyiz. Bu Kurum veya Kişilerin eğitim tekniklerinden kaynaklanan bir yanlış yönlendirme olduğunu düşünmek istiyoruz. Çünkü Dikenli Tasma , Elektirikli Tasma , Aç bırakma gibi eskidönemlerde kullanılan , tamamen köpeğin korkması üzerine geliştirilen bir eğitim tekniğini sahibinin yanında uygulayamayacağı için köpek sahiplerini Eğitim Merkezlerinde eğitim aldırmasına ikna etmeye çalışmaktadırlar. Yerinde Kopek Egitimi, köpeğinizden ayrılmak istemiyorsanız ve köpeğinizin kendi gözünüzün önünde güvenilir bir ortamda eğitilmesini ve profesyonel bir eğitim almasını isterseniz size yardımcı olmaya hazırız.

Şu gerçeği gözardı ediyoruz. Köpekler ; Duyguları , Karakterleri , Zeka ve kendinelerine has özellikleri olan canlılardır.Diğer türlü bir eğitmen olarak eğittigim bir köpeği videoya çekerek eğitim isteyen bir köpek sahibine bu videoyu verip kendinin daha ekonomik bir bedelde eğitmesi istenilebilirdi. Oysa her ırkın kendine özel nitelikleri olduğu gibi her yavrunun da aynı ırkdan olsa bile kendine özgü zeka seviyesi , karakteri , zaafları vardır. Bu yönden bakıldığında şu gerçek orataya çıkar . Klasik ve standart bir eğitim metodu olmayıp her yavruya özel eğitim programı geliştirilir.Kopeginiz kendi ortamina,sokagina,bahcesine aliskin ise oralarda egitim vermek cok daha kolaydir. Kopeginiz daha hizli adapte olur ve egitimi daha kisa surede tamamlanabilir (Karakter analizine göre)

Yerinde Kopek Egitiminin Faydalari,

Kopek dostunuz ile beraber sizlerde egitim almis oluyor ve surekli sekilde dostunuzla tekrarlari yapabilirsiniz.

Evinizde, yanınızda gerçekleşen bir eğitimin başka bir avantajı da, köpeğinizin eğitiminde uygulanan her metodu görebilmenizdir. Günümüzde, artık, köpek psikolojisini önde tutan, tamamen bilimsel verilere dayalı, şartlanmaya değil öğrenmeye odaklı, ceza ve şiddet içermeyen, pozitif yöntemler kullanılmaktadır. Ceza ve şiddet içermeyen bu yöntemler, köpek eğitiminde yeni bir dönem başlatmıştır ve “pozitif eğitim metotları” olarak, modern köpek eğitimi literatürüne girmiştir.

Yerinde Kopek egitimimizin ilk haftasindaki degisim ile sizlerde inanamayacaksiniz.

Musterilerimizle ilk tanistigimizda bizlere soylenenler;

– Asla inanmiyorum kopegimin egitilecegine –

– Hocam kafasina buyruk davraniyor ancak mama verirsek biraz yapiyor –

– Siz bunu egitin,baska bir sey istemiyorum-

– Aslinda cok zeki otur diyince oturuyor fakat yatmiyor veya yanimda benimle beraber yürümüyor-

– Hocam 40 kere tuvalet icin disari cikardim yine eve yapiyor –

Bu sorulari soran musterilerimiz egitimden sonraki mutluluklari tarif edilemez

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

Hemen Arayın