+90 554 112 84 84 egitmen@istanbulkopekegitmeni.com

Yetişkin Köpek Almanın Avantajları

#YetişkinKöpekAlmanınAvantajları

Yetişkin bir köpek alırsanız , onun sevimli yavru halini kaçırmış olursunuz ; ama karşılığında epeyce kazancınız olucaktır. Köpeğiniz daha durulmuş ve huyu suyu belli olmuştur. Büyük olasılıkla eğitilmiştir. Yetişkin köpekler sevildikleri bir evde yaşamanın kıymetini kesinlikle bilirler.

İster safkan bir köpek alın , ister köpek çiftliğinden ya da komşunuzdan herhangi bir kırma alın , sonuçta esas olarak yaptığınız şey bir hayvanın hayatını kurtarmaktır . Belki eski sahibinden aldığı terbiyeyle size gelmiş olacaktır ama köpeğe her yaşta birşeyler öğretebilirsiniz. Ona bir yavruymuş gibi şefkatle davranıp özenle harekeet edersiniz , kendinize uyan bir köpeğe pekala kavuşabilirsiniz.

Yaşlı bir köpek almak ille de ölüm döşeğinden bir köpeği kurtarmak anlamına gelmez. Gerçi bunu yapanlar büyük bir sevap işler , ama saf ya da kırma pek çok sağlıklı köpek vardır ve seçimi onların arasından yapmak daha uygundur . Yetişkin bir köpek aldığınızda , hayvanın yaşamında bir değişiklik yaptığınzı unutmayın , daha önce edindiği ve değiştiremeyeceğiniz huy ve alışkanlıkları olabilir , ama daha önemlisi , köpeğin sizin hayatınıza bir değişiklik getirip getiremeyeceğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

Hemen Arayın
%d blogcu bunu beğendi: